VÁLTOZZ FŰZFŐ!

Kontics Monika képviselő oldala

A Tobruki városrésszel kapcsolatos másik anyagban már több gondolatot is leírtam ezzel a kérdéssel kapcsolatban.

 

A kapacitásbővítés nélküli fejlesztés indokoltsága, vagy indokolatlansága egy izgalmas kérdés.

Megismétlem, ha a bölcsődénket 12 fővel bővíteni kell, de a teltházas óvodákban erre nincs szükség, akkor kinek bővítjük 100 millió Ft-ért a bölcsődét?

 

De most ettől a kérdéskörtől is eltekintek, nézzük csak a választ:

 

Jegyzői válasz:

A képviselő-testület 104/2010. (04. 27.) határozatával úgy döntött, hogy pályázatot nyújt be a KDOP-2009-5.1.1 kódszámú pályázati kiírás keretében „A balatonfűzfői Szivárvány Óvoda és Bölcsőde Árpád utcai óvodai tagintézményének infrastrukturális fejlesztése” címmel. Az önkormányzat pályázata tehát nem kapacitásbővítést eredményező, hanem infrastrukturális fejlesztésre irányuló pályázat volt.

A pályázati felhívás és útmutató C. 1.1 pontjában foglaltak szerint kapacitásbővítés nélküli óvodai intézményegység fejlesztésére kizárólag abban az esetben van lehetőség, amennyiben a pályázó teljesíti a pályázati útmutató C7. pontjában rögzített feltételeket. A pályázati útmutató C.7.1.pontja: Feladatellátási helyre vonatkozó feltételek:

Kizárólag olyan feladatellátási hely fejlesztésére nyújtható támogatás

„c) Kapacitásbővítés nélkül olyan óvodai feladatellátási helyek fejlesztésére kerülhet sor, mely feladatellátási hely teljesíti az alábbi feltételeket:

1. A beruházással érintett feladatellátási helyen a pályázat benyújtásakor legalább 2 működő csoportszobában nevelés-oktatás folyik ……..”

 

 Olvassuk el a teljes 7 c pontot, ami a kapacitás nélküli fejlesztések feltételére vonatkozik:

 

„c) Kapacitásbővítés nélkül olyan óvodai feladatellátási helyek fejlesztésére

kerülhet sor, mely feladatellátási hely teljesíti az alábbi feltételeket:

1. A beruházással érintett feladatellátási helyen a pályázat benyújtásakor legalább 2 működő csoportszobában nevelés-oktatás folyik és

2. amennyiben a pályázó jegyzői nyilatkozat alapján igazolja, hogy a 2008/2009-es nevelési évben a férőhelyhiány miatt elutasított gyermekek száma nem éri el jelen Pályázati Felhívás és Útmutató C7.2.A /óvodákra/óvodai intézményegységekre vonatkozó feltételek pontjában rögzített, elvárt létszámadatot, továbbá

3. Állami, önkormányzati fenntartók által benyújtott pályázatok esetében, pályázói nyilatkozat alapján igazolt, hogy kapacitásbővítés nélkül is 2011. augusztus 31.-től a szükségleteknek megfelelő óvodai kapacitások biztosítottak, tehát az óvodai ellátás – kapacitásbővítés nélkül is – három éves kortól minden gyermek számára biztosított a településen vagy a fenntartói társulás területén.

d) A pályázat benyújtásához szükséges a jegyző nyilatkozata a beruházással érintett

feladatellátási hely szerinti óvodai felvételi körzetből – megfelelő (bölcsőde esetén 0-2; óvoda esetén 0-2 és 3-5;) korcsoportba tartozó – eljáró és a jogviszonnyal rendelkező oda bejáró gyermekek számáról.”

 

Feladatellátási hely Jelen pályázati kiírásban maga az épület, a postai cím, ami lehet székhely, vagy telephely(ek), ahol valamilyen közoktatási feladatot ellátnak.”

 

Ha nem növelünk kapacitást a feladatellátási helyen, akkor hova tesszük a Tobrukból érkező gyerekeket?

Ha azzal indokoljuk a kapacitásbővítés nélküli fejlesztést, hogy ezt intézményi szinten tekintjük vizsgálandónak – segítve ezzel a bírálók hozzáállását – hiszen a kiírás és útmutató erről nem rendelkezik, eleve determináljuk mi saját magunk az óvoda sorsát.

 

A bölcsödébe járó gyermekek hova mennek? A hírlap augusztusi száma szerint:

 

Balatonfűzfő olyan speciális település, ahol a lakosságszámhoz három óvodai telephely tartozik, amely

gazdaságtalan működést feltételez, így hosszú távon nem tartható fenn. Ezért önkormányzatunk hosszas előkészítést és a lakosság véleményének kikérését követően nyújtotta be ezt a pályázatot, amelynek sikere esetén a tobruki óvodás és bölcsődés csoport a fűzfőfürdői Árpád úti telephelyen kapna elhelyezést.”

 

Jelezném, hogy bölcsődei csoportszoba kialakítása a pályázatban nem elszámolható költség, így azt teljes mértékben önerőből kell fedezni, illetve területarányosan az épület egészét érintő többi fejlesztés elszámolható költségét is csökkenteni kell … vagy?

 

Én csak azt kérem, hogy gondolkodjuk, az lehet, hogy a működtetés gazdaságtalan, de összességében gazdaságtalan a Szivárvány Óvoda és Bölcsőde működtetése, vagy telephelyenként mutatható ez ki.

 

Ha összességében, akkor valós társadalmi vitára bocsátott értékelhető anyag alapján el kell dönteni ezt a vitát, racionalizált megoldást kell találni.

Ha valamely telephelyen mutatható ki a magas költségfelhasználás, akkor is több lehetőség van a költségek racionalizálására. Funkcióbővítéssel többletforrás bevonása, költségemelés, megszüntetés stb.

 

De kérem, ne sorvasszunk el mi magunk egy településrészt ... 

És főként ne írjunk ilyet:

ovoda.jpg

 

 

Egyébiránt a pályázat benyújtásának határideje 2010. május 31-e volt, már a hiánypótlás is megtörtént, illetve az értékelés, a pályázat sok-sok társával együtt a bírálóbizottságok felállítására és döntésére vár.

 

A közmeghallgatást 2010. augusztus 27-én tartották …

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 1
Tegnapi: 22
Heti: 87
Havi: 600
Össz.: 98 399

Látogatottság növelés
Oldal: Kommnent - Óvodapályázat
VÁLTOZZ FŰZFŐ! - © 2008 - 2024 - valtozzfuzfo.hupont.hu

A HuPont.hu weblapszerkesztő. A honlapkészítés nem jelent akadályt: Honlapkészítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »